Minimalizm w kuchni
Styl minimalistyczny posiada wielu zwolenników. Minimalizm jest szczególnie widoczny w skandynawskich mieszkaniach. Obecnie styl ten łączy się z nowoczesnością, ale posiada wiele innych zalet. Przede wszystkim idealnie nadaje się do małych kuchni.
Dzięki minimalizmowi można odnieść wrażenie, że każda powierzchnia została dobrze wykorzystana i zaplanowana. Opiera się to na kilku, najważniejszych założeniach minimalizmu. Przede wszystkim minimalizm zakłada oszczędność barw. Zazwyczaj w pomieszczeniach dominuje biel.
Jasna kolorystyka odgrywa ważną rolę w niewielkich pomieszczeniach. Dzięki niej możemy optycznie powiększyć kuchnię. Warto jednak pamiętać, że nie musimy koncentrować się wyłącznie na bieli. Gdzieniegdzie mogą znajdować się bardziej kolorowe akcenty.
Minimalizm oznacza również prostotę form i kształtów. W minimalistycznej kuchni znajdziemy wyłącznie te najbardziej potrzebne sprzęty czy elementy dekoracyjne. Z tymi ostatnimi nie możemy jednak przesadzać, ponieważ łatwo można uzyskać efekt zagracenia. Starajmy się wybierać meble bez zbędnych zdobień o stosunkowo prostej formie.
Unikajmy także nadmiaru dodatków. Niektórzy całkowicie rezygnują z wszelkich ozdób. Dzięki temu zyskują wnętrze w prawdziwie minimalistycznym stylu. W pozostałych przypadkach jako dekoracje mogą posłużyć np.
wazony. Dodatkową zaletą minimalizmu jest to, że pomieszczenie urządzone w tym stylu sprawia wrażenie czystego i przestronnego. Ponadto aranżacja minimalnej kuchni jest dość łatwym zadaniem.
kursy gastronomiczne poznań
Polecane artykuły
Truskawki
Truskawki to słodkie, czerwone owoce, które uwielbiają niemal wszyscy. By móc cieszyć się ich niezwykłym smakiem, warto zadbać o to, by mieć je w swoim przydomowym ogródku. Polecamy jeść owoce każdego dnia w pracy, warto zainteresować się ofertą owoce dla firm kraków. Jednak gdzie i kiedy zasadzić
Gaz na ulicach
Kazik Staszewski w jednym ze swoich utworów śpiewał kiedyś, że widział na ulicy gaz. Raczej nie chodziło mu jednak w tekście o samochody, które napędzane są nie benzyną, a gazem. Obecnie po naszych drogach jeździ wiele tego typu maszyn, z czego powinniśmy się właściwie cieszyć. Dlaczego „gaz na